Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
e-mail: dziekped@umk.pl

obrazek:

Wydział Nauk Pedagogicznych zainaugurował współpracę z kujawsko-pomorskim oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ramach poszerzania aspektów praktycznego kształcenia pedagogów Wydział Nauk Pedagogicznych zawarł z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oficjalne porozumienie w sprawie współpracy i uruchomienia specjalistycznych, certyfikowanych szkoleń, kierowanych przede wszystkim do studentów pedagogiki specjalnej oraz pracy socjalnej.

W dniu 16 kwietnia 2018 roku odbyło się pierwsze z cyklu szkoleń dla studentów pedagogiki specjalnej WNP UMK, prowadzone przez Panią Aleksandrę Gierej (dyrektora kujawsko-pomorskiego oddziału PFRON) oraz Pana Piotra Kopycińskiego (samodzielnego specjalisty ds. współpracy z administracją publiczną).

Celem tego spotkania było przybliżenie studentom Roli i misji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w systemie rehabilitacji. Kolejne szkolenia, już o charakterze warsztatowym, będą odbywały się w siedzibie Funduszu i obejmą następujące zagadnienia:

1. Praktyczne aspekty SODiR-u w kontekście wsparcia PFRON dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
  2. Krok po kroku do zatrudnienia osoby niepełnosprawnej.
  3. Schemat działania ma rzecz zwiększenia zatrudnienia osób niepełnosprawnych.
  4. Współpraca PFRON z administracją publiczną na rzecz osób niepełnosprawnych, PFRON w środowisku lokalnym.
  5. Algorytm
  6. Program Wyrównywania Różnic Między Regionami
  7. III Aktywny samorząd
  8. Zasady przyznawania dofinansowań dla organizacji pozarządowych – aspekt praktyczny
  9. Logika projektowa wniosków
  10. Struktura dokumentów projektowych
  11. Formy wsparcia – ocena merytoryczna

Głównym celem szkoleń jest poszerzenie kompetencji zawodowych przyszłych absolwentów. WNP i PFRON planują organizować takie szkolenia cyklicznie w każdym kolejnym roku akademickim.

pozostałe wiadomości