Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3113
e-mail: dziekped@umk.pl

Wiadomości

zdjęcie

Zapraszamy na wystawę

Zachęcamy do zwiedzenia wystawy pt. Niepełnosprawność na styku nauk - złożoność problemu. FAS (Płodowy Zespół Alkoholowy) w Bibliotece Uniwersyteckiej.

więcej informacji

zdjęcie

III Przegląd Małych Form Artystycznych

Studenci koła naukowego sekcji edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej naszego Wydziału wraz z
Katedrą Edukacji Dziecka zorganizowali po raz trzeci Przegląd Małych Form Artystycznych o tematyce bożonarodzeniowej i zimowej z udziałem dzieci toruńskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

więcej informacji

zdjęcie

Projekt Toruńska szkoła ćwiczeń

Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Gmina Miasta Toruń wraz z Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu realizują od 1 stycznia 2019 r. projekt dofinansowywany z Funduszy Europejskich

"Toruńska szkoła ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego".

więcej informacji

zdjęcie

Dyplomatorium 2018

W dniu 8 grudnia 2018 r. w Auli UMK odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom Wydziału Nauk Pedagogicznych.

więcej informacji

zdjęcie

Spotkanie mikołajkowe w przedszkolu

Studenci koła naukowego naszego Wydziału sekcji pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej pod kierunkiem opiekuna dr Elżbiety Wieczór zorganizowali spotkanie mikołajkowe z dziećmi Przedszkola Bajkowy Dworek.

więcej informacji

zdjęcie

Święty Mikołaj odwiedził naszych studentów

Z okazji Mikołajek kącik studencki wzbogacił się o stanowiska do pracy z laptopem, nowe fotele, kubki i poduszki.

Przyjemności w korzystaniu z nowych sprzętów życzy Dziekan!

więcej informacji

zdjęcie

Stypendium Prezydenta Torunia dla Diany Kuczyńskiej

Pani Diana Kuczyńska - studentka Pedagogiki II stopnia o specjalizacji z Logopedii, otrzymała stypendium w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego w Toruniu za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia naukowe.

więcej informacji

zdjęcie

Stypendium dla Roksany Król

Pani Roksana Król, studentka prawa, pedagogiki penitencjarno-sądowniczej oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika została stypendystką Programu Stypendialnego „100 na 100” im. Haliny Konopackiej i Ignacego Matuszewskiego.

więcej informacji

zdjęcie

Stypendium dla Magdaleny Zając

Pani Magdalena Zając, studentka studiów II-go stopnia na kierunku Pedagogika  została stypendystką Programu Stypendialnego „100 na 100” im. Haliny Konopackiej i Ignacego Matuszewskiego.

więcej informacji

zdjęcie

Stypendium Prezydenta Torunia dla przewodniczącej KNMPS

Pani Klaudia Wos - studentka Pedagogiki II stopnia studiów stacjonarnych i przewodnicząca Koła Naukowego Młodych Pedagogów Specjalnych - otrzymała stypendium w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego w Toruniu za osiągnięcia naukowe.

więcej informacji

zdjęcie

Toruńskie Międzynarodowe Seminarium Studiów nad Niepełnosprawnością

Katedra Psychopedagogicznych Podstaw Rewalidacji WNP UMK wraz z Stowarzyszeniem dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej oraz ich Rodzin ,,Dziewiętnastka", Miastem Toruń i Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego zorganizowali kolejne z cyklu Toruńskie Międzynarodowe Seminarium Studiów nad Niepełnosprawnością, które odbyło się 20 listopada 2018 r.

więcej informacji

zdjęcie

Konferencja „Współczesne problemy pracy socjalnej”

20.11.2018 roku odbyła się I Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa zatytułowana: „Współczesne problemy pracy socjalnej”.Została zorganizowana przez Katedrę Pracy Socjalnej Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wraz z Sekcją Pracy Socjalnej Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów. Udział w niej wzięli pracownicy naukowi i studenci z następujących uczelni: Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetu Wrocławskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecni byli też dyrektorzy, kierownicy ośrodków pomocy społecznej oraz pracownicy socjalni reprezentujący:  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowem, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu i Miejski Ośrodek Pomocy  Rodzinie w Toruniu. W spotkaniu uczestniczyli również studenci i pracownicy Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK oraz studenci kierunku socjologia z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

więcej informacji

zdjęcie

VI edycja Podyplomowych Studiów w zakresie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

17 listopada br.odbyła się inauguracja kolejnej VI edycji Podyplomowych Studiów w zakresie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

więcej informacji

zdjęcie

Ruszają dyplomatoria

17 listopada rozpoczną się wydziałowe uroczystości wręczania dyplomów tegorocznym absolwentom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwenci Wydziału Nauk Pedagogicznych swoje dyplomy odbiorą 8 grudnia.

więcej informacji

zdjęcie

40-lecie Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Jubileuszowa wystawa 40-lecia istnienia Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych (PRTON) i kiermasz prac plastycznych uczestników zajęć terapeutycznych.

więcej informacji

zdjęcie

Spotkanie z emerytowanym prof. Zbigniewem Kwiecińskim

Podczas posiedzenia Rady Wydziału Nauk Pedagogicznych odbyło się spotkanie z emerytowanym Profesorem Zbigniewem Kwiecińskim, który związany był i jest z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.

więcej informacji

zdjęcie

Współpraca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z Kujawsko – Pomorskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Toruniu.

Od wielu lat studenci i studentki Wydziału Nauk Pedagogicznych wspomagają i wspierają uczniów i wychowanków Kujawsko – Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Toruniu.

więcej informacji

zdjęcie

XIII Ogólnopolski Kongres Zarządzania Oświatą

Studenci naszego Wydziału aktywnie włączyli się w organizację XIII Ogólnopolskiego Kongresu Zarządzania Oświatą, OSKKO Toruń 24-26 września 2018, który odbył się na terenie Uniwersytetu.

więcej informacji

zdjęcie

Stypendium Fundacji Lanckorońskich i Fundacji z Brzezia Lanckorońskich dla dr Doroty Grabowskiej-Pieńkosz

Polska Akademia Umiejętności przyznała dr Dorocie Grabowskiej-Pieńkosz stypendium Fundacji Lanckorońskich i Fundacji z Brzezia Lanckorońskich na prowadzenie w 2019 roku badań w ośrodku naukowym Lwów.

więcej informacji

zdjęcie

Sprzęt dla szkół

Projekt grantowy "Zaprogramowani - czyli kreatywnie i zespołowo w świecie robotyki", którego jesteśmy liderem trwa już ponad pół roku.

więcej informacji

zdjęcie

XII Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka

Dnia 29 maja 2018 roku na Wydziale Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się XII Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) „Od wykluczenia do włączenia. Podróż poprzez różne obszary życia społecznego”.

więcej informacji

zdjęcie

Ranking kierunków studiów miesięcznika "Perspektywy"

Kierunki Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK awansowały w rankingach miesięcznika "Perspektywy".

więcej informacji

zdjęcie

Tydzień Pracy Socjalnej 2018

W dniach 16-22 kwietnia 2018 r. obchodzony był w naszym kraju z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej IV Tydzień Pracy Socjalnej. W jego organizację po raz pierwszy włączyła się współpracująca ze Stowarzyszeniem Katedra Pracy Socjalnej Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK.

więcej informacji

zdjęcie

Za kurtyną resocjalizacji

V Międzynarodowa Konferencja ,,Za kurtyną resocjalizacji. Perspektywy rozwoju pedagogiki resocjalizacyjnej" odbyła się 19-20 kwietnia 2018 r. na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK.

więcej informacji

zdjęcie

Wydział Nauk Pedagogicznych zainaugurował współpracę z kujawsko-pomorskim oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

więcej informacji

zdjęcie

10th April 2018 - 1st ISEEDS

10th April 2018 – Sprawozdanie z 1st International Seminar on Educational Ethnography and Disability Studies (1st ISEEDS)

 

więcej informacji

Archiwum