Instytut Nauk Pedagogicznych

Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 46 68

Finał konkursu pt. „Dziecko to także człowiek, tylko jeszcze mały…”

obrazek:

Na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK w dniu 6 lutego 2019 roku odbył się finał konkursu pt. „Dziecko to także człowiek, tylko jeszcze mały…”. Prawa dziecka oczami licealistów, który został skierowany do uczniów szkół średnich z województwa kujawsko-pomorskiego. Była to inicjatywa podjęta przez członków Sekcji Historii Wychowania Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów przy współpracy z Katedrą Historii Myśli Pedagogicznej WNP.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: prof. dr hab. Andrzej Sokala- Prorektor UMK oraz Marek Gralik Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Konkurs składał się z dwóch etapów, a do ich przeprowadzenia Dziekan dr hab. Piotr Petrykowski, prof. UMK powołał dwie Komisje Konkursowe. Pierwsza w składzie: dr Dorota Grabowska-Pieńkosz, dr Joanna Falkowska i Natalia Stek oraz druga: dr Dorota Grabowska-Pieńkosz, dr Joanna Falkowska i Julia Pokaczajło.

Spośród 10 uczniów zakwalifikowanych do II etapu wyłoniono 3 zwycięzców, którzy otrzymali dyplom i nagrody rzeczowe: I miejsce- Klaudia Lewandowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią; II miejsce- Julia Kurzyńska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu; III miejsce- Zofia Strzyżewska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie oraz gadżety z logo UMK.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć