Instytut Nauk Pedagogicznych

Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 46 68

Projekt naukowo-edukacyjny "Mikołaj Kopernik wiele talentów ma..."

obrazek:

W Roku obchodów święta Mikołaja Kopernika, studentki Sekcji Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej SKNP przygotowały i zrealizowały projekt skierowany do uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Projekt był wcześniej zgłoszony i zaprezentowany w konkursie kół naukowych i przeszedł do etapu finałowego.

Do projektu zaprosiliśmy uczniów klasy pierwszej "a" Szkoły Podstawowej nr 11 im. Pabla Nerudy w Toruniu. Rozpoczęliśmy od prezentacji autorskiego, kosmicznego filmu nagranego przez studentki na terenie kampusu UMK. Na uczniów czekały twórcze  zadania i różnorodne aktywności: galaktyczna podróż, szyfrowanie, kaligrafia gęsim piórem, szachowy pojedynek z krzyżakiem, projektowanie nowych obiektów, logiczne - kosmiczne zagadki. Na koniec uczniowie wytropili samego Mikołaja Kopernika, który sprawdził ich wiedzę zdobytą tego dnia. Uczniowie wykazali się błyskotliwością i doskonałą pamięcią, z łatwością odpowiedzieli na pytania astronoma.

Spotkanie stanowiło okazję popularyzacji wiedzy i kontaktu z Uniwersytetem.

Dziękujemy uczniom i nauczycielowi za radość i ciekawość odkrywania, za piękną pracę i postawę. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tego wydarzenia, za zaangażowanie i entuzjazm wspólnej pracy.

Opiekun projektu i koła dr Elżbieta Wieczór

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć