Instytut Nauk Pedagogicznych

Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 46 68

Nowa książka prof. Agnieszki Hamerlińskiej

obrazek:

Ukazała się nowa książka pod red.  Agnieszki Hamerlińskiej - Onkologopedia. Teoria i praktyka. Monografia ta to zbiór tekstów opartych na wiedzy oraz doświadczeniu specjalistów zajmujących się m.in. zaburzeniami mowy, połykania oraz stanem emocjonalnym osób z chorobą nowotworową.

Książka została podzielona na trzy części. Pierwsza – dotyczy sytuacji dziecka z chorobą nowotworową. Część druga została zatytułowana – Nowotwory układu nerwowego u dorosłych. Ostatnia jest poświęcona pacjentom z nowotworami krtani, gardła, jamy ustnej i nosowej.

To już  druga część serii -Onkologopedia- przy współpracy z medycznym wydawnictwem Alfamedica. Pierwsza - Onkologopedia - podejście interdyscyplinarne ( red.nauk. Agnieszka Hamerlińska, Beata Mikuła) ukazała się w 2020 roku. Był to owoc intensywnej współpracy z wieloma osobami, którym onkologopedia jest bliska: m.in. psychologami, fizjoterapeutami, pedagogami, pracownikami socjalnymi, lekarzami. Obie książki stanowią integralną całość i należy je traktować nierozerwalnie.

Książki są adresowane do logopedów, psychologów, pedagogów, fizjoterapeutów, pielęgniarek, lekarzy oraz wszystkich tych, którzy interesują się onkologopedią.

pozostałe wiadomości