Instytut Nauk Pedagogicznych

Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 46 68

Poszukiwani wolontariusze

obrazek:

Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,

Zapraszamy do zaangażowania się w pomoc przy przygotowaniu i prowadzeniu międzynarodowej konferencji „2nd International Scientific Conference of Research on Family Services” organizowanej przez Centrum Badań nad Rodziną WFiNS UMK w Toruniu. Konferencja odbędzie się 23-25 marca 2020 r. i jest organizowana w projekcie „Kooperacja – skuteczna i efektywna”. Językiem konferencyjnym będzie język angielski.

Głównym celem konferencji jest podjęcie naukowej refleksji nad systemami wsparcia rodzin i dzieci. Systemy te (istniejące w Europie i na świecie) są lub będą podstawą polityk i rozwiązań opartych na wiedzy oraz dowodach naukowych. Na konferencji przedstawione będą także analizy tych systemów.

Konferencja będzie dla Państwa dobrą okazją do spotkania szerokiego grona naukowców  z całego świata. Uczestnikami konferencji jest 120 osób w tym 80 zagranicznych naukowców z 28 krajów świata (USA, Kanada, Japonia, Chiny, Izrael, Hong-Kong, Chile, Bangladesz, Gana, UK, Irlandia, Finlandia, Niderlandy, Gruzja, Estonia, Czechy).

Poszukujemy wolontariuszy, którzy są zainteresowani pomocą przed rozpoczęciem  konferencji i w czasie jej trwania.

Część osób będzie zaangażowana w działania wspierające konferencję m.in.:

  • w recepcji oraz przy wydawaniu materiałów konferencyjnych;
  • w pomocy uczestnikom konferencji w czasie jej trwania;
  • w wydarzeniach turystycznych np. grupowe wyjście na zwiedzanie Torunia;
  • przy zadaniach o charakterze prasowym (przeprowadzenie wywiadów z wybranymi uczestnikami, dokumentowanie wybranych paneli dyskusyjnych).

Pragniemy także zaprosić Państwa do pomocy w obsłudze merytorycznej. Wybrane osoby będą asystować profesorom prowadzącym panele (np. pomoc przy prezentacjach). Ich zadaniem będzie dokumentowanie sesji oraz wskazanie na rozwiązania, które mogą być wykorzystane w naszym kraju (wcześniej zapewniamy szkolenie z metodyki gromadzenia tego rodzaju danych).

Jako organizatorzy konferencji gwarantujemy:

  • dużo satysfakcji z współtworzenia ciekawego, naukowego przedsięwzięcia;
  • możliwość poznania międzynarodowego grona naukowców z różnych dyscyplin naukowych;
  • certyfikat potwierdzający pomoc przy konferencji międzynarodowej;
  • możliwość uczestnictwa w wybranych panelach.

Zachęcamy do zgłoszenia się drogą mailową na adres: kooperacja@umk.pl . Na zgłoszenia czekamy do 31.01.2020 r. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. Zapraszamy także na naszą stronę internetową (https://rodzina.umk.pl/), gdzie można uzyskać więcej informacji o działalności Centrum Badań nad Rodziną WFiNS UMK w Toruniu.

Czekamy na Państwa zgłoszenia – każdy znajdzie coś dla siebie!

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć