Instytut Nauk Pedagogicznych

Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 46 68
zdjęcie nagłówkowe
zdjęcie

I Logoriada - konferencja logopedyczna

Instytut Nauk Pedagogicznych WFiNS UMK wraz z Pracownią Wspierania Rozwoju AiM zaprasza na I Logoriadę - konferencję logopedyczną, która odbędzie się 24-25 maja br. w Toruniu.
Tematem przewodnim I Logoriady jest - Jedzenie-Karmienie-Dysfagia.

Strona konferencji

Zarówno w logopedii ogólnoświatowej, jak i w logopedii polskiej, temat JEDZENIA, a co za tym idzie: KARMIENIA, POŁYKANIA, DYSFAGII jest wszechobecny. Logopedzi często prowadząc indywidualną praktykę oraz będąc członkami interdyscyplinarnych zespołów – starają się nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Z naszej perspektywy temat JEDZENIA wiąże się nie tylko z czynnością fizjologiczną, ale również psychiczną oraz społeczną. Niewyobrażalnie trudnym jest stan NIEMOCY JEDZENIA.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wysłuchania ciekawych wystąpień, które wygłoszą naukowcy i praktycy z całej Polski reprezentujący różne ośrodki naukowe. W ramach konferencji można wziąć udział w warsztatach, które poprowadzą wybitni specjaliści.

Spotkajmy się „przy wspólnym stole pełnym wiedzy i doświadczenia”.
Organizatorki:
dr hab. Agnieszka Hamerlińska, prof. UMK oraz Prezeski AiM Aleksandra Fajga i Magdalena Wysińska

zdjęcie

Na Akademickiej Platformie Czasopism został udostępniony Tom 17, nr 4 czasopisma naukowego "Zbliżenia Cywilizacyjne" - numer tematyczny w całości opracowany ze studentami i absolwentami pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej pod kierunkiem dr Elżbiety Wieczór.
Czasopismo jest indeksowane w bazach ERIH+, CEJSH oraz Index Copernicus International. Znajduje się na liście czasopism ICI Journals Master List 2019 (ICV:72,12).
"Ukazane, w niniejszym numerze przestrzenie rozwoju edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pokazują, że jest to obszar rozwijający się dynamicznie i mocno reagujący na zmiany społeczne. Praca nauczyciela wymaga więc nie tylko podnoszenia kompetencji własnych, ale także gotowości do ciągłego wspierania rozwoju dzieci." (od Redakcji)

więcej informacji

zdjęcie

Nowoczesne metody nauczania języka angielskiego w INP

W Instytucie Nauk Pedagogicznych UMK odbył się wykład szkoleniowo-warsztatowy na temat nowoczesnych metod nauczania języka angielskiego, przeprowadzony przez Panią Olgę Spirewską, dyrektor metodyczną Mr. Rabbit  - szkoły języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, lidera szkół językowych w naszym regionie.

więcej informacji

zdjęcie

Spotkanie z przedstawicielkami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu

11 marca br. odbyło się spotkanie z udziałem: prof. Ditty Baczały, prof. Hanny Solarczyk-Szwec oraz dr Katarzyny Wasilewskiej-Ostrowskiej z przedstawicielkami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu: Sylwii Stecyk-Brochockiej - zastępcy Dyrektora i Aleksandry Kalocińskiej-Szumskiej - kierowniczki Działu Profilaktyki Społecznej. Spotkanie dotyczyło przede wszystkim określenia ram współpracy w obszarze prowadzenia badań i realizowania prac wdrożeniowych, a także podejmowania wspólnych działań w ramach projektu „Akademia Liderów Innowacji”. Była to również okazja do przedyskutowania wielu kwestii i problemów społecznych istotnych dla naszego regionu.

zdjęcie

Dzień Otwarty Instytutu Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu

6 marca 2024 roku odbył się Dzień Otwarty Instytutu Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu. To niezwykłe wydarzenie było świetną okazją do uzyskania informacji o wszystkich kierunkach oferowanych przez INP. Studentki i studenci, koła naukowe oraz Zespół Promocji INP przygotowały dla uczestników i uczestniczek Dnia Otwartego szereg dodatkowych, inspirujących atrakcji, takich jak: warsztat „otwórz się na kreatywne myślenie”, warsztaty na temat pedagogiki resocjalizacyjnej, stoisko z informacjami na temat spektrum autyzmu, prezentacja elementów treningu ręki, prezentacja sprzętów pomagających osobom z niepełnosprawnością wzroku w codziennym funkcjonowaniu, pokazy oraz nauka tańca, escape room oraz bum bum rurki.

logo zamiast zdjęcia

Publiczna obrona doktorska mgr. Adama Jabłońskiego

Przewodnicząca i  Rada Dyscypliny Pedagogika Uniwersytetu Gdańskiego zawiadamiają, że w dniu 18 kwietnia 2024 roku odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Adama Jabłońskiego.

więcej informacji

logo zamiast zdjęcia

Publiczna obrona doktorska mgr Anny Rudowskiej

Przewodniczący i Rada Dyscypliny Pedagogika Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zawiadamiają, że w dniu 24.04.2024r. odbędzie się publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Anny Rudowskiej.

więcej informacji

zdjęcie

Kategoria A

Dyscyplina uprawiana w Instytucie Nauk Pedagogicznych uzyskała kategorię A. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim pracowniczkom i pracownikom za zaangażowanie w pracę naukową. Miło jest "płynąć z taką Załogą".

 

Dyrekcja INP

zdjęcie

Wsparcie dla Ukrainy

Szanowni Państwo,
Drodzy Studenci,
W tych tragicznych i trudnych chwilach jesteśmy myślą z wszystkim ofiarami bezprawnej i niesprowokowanej wojny toczonej przez Rosję przeciw Ukrainie. Mamy poczucie, że odwaga i determinacja ukraińskich obrońców w nierównej walce, jak nigdy realizuje tak bliskie Polakom ideały walki „za wolność Waszą i naszą”. Dziękujemy!
Dziękuję też wszystkim za rozmaite inicjatywy pomocowe i zapewniam o ich wsparciu. Proszę jednocześnie o ich koordynację z ogólnopolskimi organizacjami pomocowymi i charytatywnymi, tak, aby możliwie najefektywniej wesprzeć potrzebujących.

więcej informacji

zdjęcie

Pedagogiczne SOS

Rusza projekt Pedagogiczne SOS.

Jest on formą wsparcia osób studiujących i pracujących w Instytucie Nauk Pedagogicznych.

Pedagogiczne SOS powstało, aby wspierać przede wszystkim studentki i studentów z INP w sytuacjach dla nich trudnych. Sytuacje takie mogą być związane z chorobą, życiem osobistym, stratą osoby bliskiej, zmianą w życiu zawodowym czy problemami podczas studiowania.

Zapraszamy na stronę projektu!

Archiwum