Studia podyplomowe w zakresie neurologopedii

I. Informacje ogólne

Charakterystyka
studiów: celem studiów jest uzyskanie kwalifikacji w zakresie neurologopedii oraz kwalifikacji neurologopedy. Neurologopeda legitymuje się uprawnieniami do pracy w placówkach służby zdrowia o charakterze zamkniętym (oddziały rehabilitacji, neurologii, psychiatrii), do pracy w placówkach specjalnych (z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, z mózgowym porażeniem dziecięcym), jak również do posługiwania się tytułem zawodowym „neurologopeda” w praktyce prywatnej. Studia poszerzają wiedzę teoretyczną i praktyczną logopedów o przypadki zaburzeń mowy pochodzenia neurologicznego.

Rodzaj studiów :  studia humanistyczne

Czas trwania: 2 semestry

Program studiów:

Plan studiów :

Kierownik studiów : prof. dr hab. Jacek Błeszyński

Koszt studiów : I-1800,-;II-1800,-;

Dodatkowe informacje:

Strona www Wydziału zawierająca informacje o danych studiach podyplomowych : http://www.pedagogika.umk.pl

II. Rekrutacja

Termin rozpoczęcia studiów: październik  2017

Adresaci studiów podyplomowych: Studia przeznaczone są dla logopedów, którzy ukończyli Podyplomowe Studia Logopedyczne lub studia I-II stopnia m ze specjalnością logopedyczną i zamierzają podjąć pracę w placówkach zdrowia, ośrodkach specjalistycznych dla dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi oraz dorosłych z trudnościami w komunikacji.

Warunki kwalifikacji: kolejność zgłoszeń, ewentualnie rozmowa kwalifikacyjna.
Termin i miejsce składania dokumentów: do 15 września 2017 r. w Dziekanacie Wydziału Nauk Pedagogicznych w Toruniu, ul. Lwowska 1

Wymagane dokumenty:

• kwestionariusz
  • odpis dyplomu ukończenia studiów
  • życiorys zawodowy
  • kserokopia dowodu osobistego
  • 1 zdjęcie

Dodatkowe informacje  dla kandydata:

III. Kontakt

Wydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
87-100 Toruń, ul.Lwowska 1, tel. (0-56) 611 31 26
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.