Studia podyplomowe w zakresie neurologopedii

Nabór otwarty

Termin i miejsce składania podań: do 15 września 2016 r. w Dziekanacie Wydziału Nauk Pedagogicznych w Toruniu, ul. Lwowska 1, tel. 56 611 48 45, 56 611 46 78
Przewidywane opłaty: sem. I - 1800 zł, sem. II - 1800 zł,
Termin rozpoczęcia studiów: październik 2016 r.
Czas trwania: 2 semestry

I. Informacje ogólne
Charakterystyka studiów: celem studiów jest uzyskanie kwalifikacji w zakresie neurologopedii oraz kwalifikacji neurologopedy. Neurologopeda legitymuje się uprawnieniami do pracy w placówkach służby zdrowia o charakterze zamkniętym (oddziały rehabilitacji, neurologii, psychiatrii), do pracy w placówkach specjalnych (z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, z mózgowym porażeniem dziecięcym), jak również do posługiwania się tytułem zawodowym „neurologopeda” w praktyce prywatnej. Studia poszerzają wiedzę teoretyczną i praktyczną logopedów o przypadki zaburzeń mowy pochodzenia neurologicznego.
Obszar kształcenia: obszar nauk humanistycznych
Czas trwania: 2 semestry
Kierownik studiów: prof. dr hab. Jacek Błeszyński
Koszt studiów: I-1800,-;II-1800,
Dodatkowe informacje:
Strona WWW Wydziału zawierająca informacje o danych studiach podyplomowych: http://www.pedagogika.umk.pl

II. Rekrutacja
Termin rozpoczęcia studiów: październik 2016 r.
Adresaci studiów podyplomowych: Studia przeznaczone są dla logopedów, którzy ukończyli Podyplomowe Studia Logopedyczne lub studia I-II stopnia m ze specjalnością logopedyczną i zamierzają podjąć pracę w placówkach zdrowia, ośrodkach specjalistycznych dla dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi oraz dorosłych z trudnościami w komunikacji.
Warunki kwalifikacji: kolejność zgłoszeń, ewentualnie rozmowa kwalifikacyjna.
Termin i miejsce składania dokumentów: do 15 września 2016 r. w Dziekanacie Wydziału Nauk Pedagogicznych w Toruniu, ul. Lwowska 1
Wymagane dokumenty:
kwestionariusz
• odpis dyplomu ukończenia studiów
• życiorys zawodowy
• kserokopia dowodu osobistego
• 1 zdjęcie

Dodatkowe informacje dla kandydata:

III. Kontakt
Wydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu