Wydział Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu

Studia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki

Nabór otwarty

Termin i miejsce składania podań: do 15 września 2016 r. w Dziekanacie Wydziału Nauk Pedagogicznych w Toruniu, ul. Lwowska 1, tel. 56 611-31-26
Przewidywane opłaty: I semestr 1800zł, II semestr 1800zł,
Termin rozpoczęcia studiów: październik 2016 r.
Czas trwania: 2 semestry

I. Informacje ogólne
Charakterystyka: celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w wiedzę umożliwiającą racjonalne programowanie i podejmowanie skutecznych oddziaływań rewalidacyjnych w stosunku do osób z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu. Studia organizowane jest z myślą o dokształcaniu osób mających doświadczenie w rewalidacji osób z niepełnosprawnością umysłową, a nie mających profesjonalnego przygotowania oraz dla osób, które zamierzają zdobyć przygotowanie w tym kierunku. Przedmioty realizowane w toku studium można ująć w trzy grupy: przedmioty podstawowe, kierunkowe i o charakterze specjalistycznym. Studia obejmują wiedzę z zakresu: medycyny, psychologii, pedagogiki specjalnej oraz z zakresu edukacji, rehabilitacji i terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim.

Obszar kształcenia: nauki humanistyczne
Kierownik studium: prof. dr hab. J. Błeszyński
Czas trwania: 2 semestry
Koszt studiów: I-1800,-; II-1800,-;
Dodatkowe informacje: Strona www Wydziału zawierająca informacje o danych studiach podyplomowych: http://www.pedagogika.umk.pl

II. Rekrutacja
Termin rozpoczęcia studiów: październik 2016 r.
Adresaci studiów podyplomowych: ukończone studia wyższe, kwalifikacje pedagogiczne.
Warunki kwalifikacji: kolejność zgłoszeń.
Termin i miejsce składania dokumentów: do do 15 września 2016 r. w Dziekanacie Wydziału Nauk Pedagogicznych w Toruniu, ul. Lwowska 1

Wymagane dokumenty:
kwestionariusz osobowy
• 1 zdjęcie • odpis dyplomu ukończenia studiów
• zaświadczenie o kwalifikacjach pedagogicznych (dotyczy absolwentów studiów, których dyplom nie upoważnia do pracy pedagogicznej).
• kserokopia dowodu osobistego

III. Kontakt
Wydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
87-100 Toruń, ul. Lwowska 1, tel. 56 611-31-26
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.