Studia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki

I. Informacje ogólne

Charakterystyka studiów: Charakterystyka: celem studium jest wyposażenie słuchaczy w wiedzę umożliwiającą racjonalne programowanie i podejmowanie skutecznych oddziaływań rewalidacyjnych w stosunku do osób z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu. Studium organizowane jest z myślą o dokształcaniu osób mających doświadczenie w rewalidacji osób z niepełnosprawnością umysłową, a nie mających profesjonalnego przygotowania oraz dla osób, które zamierzają zdobyć przygotowanie w tym kierunku. Przedmioty realizowane w toku studium można ująć w trzy grupy: przedmioty podstawowe, kierunkowe i o charakterze specjalistycznym. Studia obejmują wiedzę z zakresu: medycyny, psychologii, pedagogiki specjalnej oraz z zakresu edukacji, rehabilitacji i terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim.

Rodzaj studiów :  studia humanistyczne

Czas trwania: 2 semestry

Program studiów:

Plan studiów :

Kierownik studiów : prof. dr hab. Jacek Błeszyński

Koszt studiów : I sem. 1800; II sem. 1800,-

Dodatkowe informacje:

Strona www Wydziału zawierająca informacje o danych studiach podyplomowych : http://www.pedagogika.umk.pl

II. Rekrutacja

Termin rozpoczęcia studiów: październik 2017

Adresaci studiów podyplomowych: : ukończone studia wyższe, kwalifikacje pedagogiczne

Warunki kwalifikacji: o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń i kompletność składanych dokumentów;

Termin i miejsce składania dokumentów: do 15 września 2017 r. w Dziekanacie Wydziału Nauk Pedagogicznych w Toruniu, ul. Lwowska 1

Wymagane dokumenty:

• podanie/kwestionariusz osobowy (pobierz)
  • 1 zdjęcie
  • odpis dyplomu ukończenia studiów
  • zaświadczenie o kwalifikacjach pedagogicznych (dotyczy absolwentów studiów, których dyplom nie upoważnia do pracy pedagogicznej).
  • kserokopia dowodu osobistego

Dodatkowe informacje  dla kandydata:

III. Kontakt

Wydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu