• Start
  • Nauka
  • Seminaria i konferencje

XI Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) „Kreatywnie przez życie – innowacyjne formy rozwoju”

25 maja 2017 roku odbędzie się XI Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) „Kreatywnie przez życie – innowacyjne formy rozwoju”, organizowana przez studentów WNP UMK oraz Sekcję Andragogiczną Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów.

Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji oraz do rejestrowania się na warsztaty na stronie www.pks.umk.pl

Udział w konferencji jest bezpłatny.

ZOBACZ PROGRAM

KOMUNIKAT

Konferencja "Niepełnosprawność na styku nauk – złożoność problemu. Niepełnosprawność intelektualna"

 

Katedra Psychopedagogiki Specjalnej
Katedra Studiów nad Niepełnosprawnością i Tanatopedagogiki

 

            W dniu 11 maja 2017 roku odbędzie się na Wydziale Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu konferencja naukowa Niepełnosprawność na styku nauk – złożoność problemu. Niepełnosprawność intelektualna. Celem konferencji jest zapoznanie jej uczestników z interdyscyplinarnym ujęciem niepełnosprawności człowieka – tym razem szczególna uwaga zostanie skupiona na osobie z niepełnosprawnością intelektualną. Organizatorzy konferencji zaprosili do dyskusji nad problemem egzystencji człowieka z niepełnosprawnością intelektualną specjalistów z sześciu dziedzin: filozofii, psychologii, medycyny, nauk prawnych, wybranej teologii i pedagogiki specjalnej.  

            Konferencja rozpocznie się o godz. 9.00. i będzie trwać do godz. 13.00. W tym czasie sześciu prelegentów przedstawi swój punkt widzenia dotyczący wiodącego zagadnienia. Każdy prelegent ma 30 minut na wystąpienie. W czasie konferencji – transmitowanej online przez TV UMK – będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników konferencji znajdujących się na sali (sala Rady Wydziału) oraz widzów (drogą sms-ową) TV UMK.