• Start
  • Doktoranci
  • Ogłoszenia

Dyżury Komisji Stypendialnej dla doktorantów

Dyżury Komisji Stypendialnej dla doktorantów:

poniedziałek 16.10.2017 godz. 10:00 - 11:00
wtorek 17.10.2017 godz. 13:00 - 14:00
piątek 20.10 2017 godz. 13:00 - 14:00
Dokumenty proszę dostarczyć do mgr Anity Kotlenga bądź mgr Emilii Trzcińskiej do pokoju nr 389.

Stypendium dla mgr. Mateusza Szafrańskiego

Mgr Mateusz Szafrański otrzymał stypendium Santander Universidades w roku akademickim 2016/2017.
O tym sukcesie poinformował, wraz z gratulacjami, Prorektor ds. Studenckich i Polityki Kadrowej - prof. dr hab. Andrzej Sokala.

Relacja z konferencji „Wszyscy pracujemy na sukces dziecka”

W dniu 23 lutego 2017 r. odbyła się Konferencja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów organizowana przez Zespół Szkół Nr 6 w Toruniu i Katedrę Studiów nad Niepełnosprawnością i Tanatopedagogiki WNP – UMK pt. „Wszyscy pracujemy na sukces dziecka” - „Dziecko ze spektrum autyzmu na lekcjach i zajęciach specjalistycznych na podstawie dobrych praktyk Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 19”.

Zaproszenie na Konferencję przyjęli m.in. Poseł na Sejm RP Pani Iwona Michałek, Kujawsko–Pomorski Wicekurator Oświaty Pani Maria Mazurkiewicz , przedstawiciele Kuratorium Oświaty, dyrektor TODMiDN Pani Joanna Waczyńska, dyrektor Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej Pani Joanna Duszyńska i dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych.

Podziękowania

W smutnych dniach odejścia mojej Żony Prof. Mai Chomczyńskiej-Rubachy otrzymałem wyrazy współczucia, troski i solidarności w przeżywaniu tego okresu od wielu osób. Chciałbym za to podziękować JM Rektorowi UMK, Dziekanowi Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK, Dyrekcji Instytutu Socjologii UMK, koleżankom i kolegom, studentkom i studentom, doktorantom i doktorantkom z mojego wydziału, szczególnie z Katedry Pedagogiki Szkolnej, a także z Wydziału Humanistycznego UMK.

Krzysztof Rubacha

Niezwykła darowizna dla Centrum Praw Kobiet

Centrum Praw Kobiet otrzymało niezwykłą darowiznę. Była ona wyrazem woli zmarłej 6 lutego br. prof. dr hab. Marioli Chomczyńskiej-Rubachy, czołowej teoretyczki gender studies w edukacji, autorki wielu tekstów dotyczących praw kobiet i równego statusu kobiet i mężczyzn.

CZYTAJ WIĘCEJ

Finał Szlachetnej paczki 2016


Szanowni Państwo, Drodzy Studenci i Doktoranci!

W miniony weekend miał miejsce tzw. „Weekend Cudów” – zakończyła się XVI już edycja SZLACHETNEJ PACZKI! W tym roku w przygotowanie Paczki włączył się także Wydział Nauk Pedagogicznych. Tak, jak informowałyśmy w pierwszym komunikacie, „opieką” objęliśmy Pana Andrzeja – 34-letniego mieszkańca Torunia, od lat chorującego na schizofrenię, której dodatkowo towarzyszy depresja.

Summer School on Development Policy in BonnThe University of Bonn would like to invite graduate and postgraduate students from your university to a Summer School on Development Policy in Bonn.

The Summer School addresses graduate and postgraduate students from any field of study. It will take place from July 31 to August 11, 2017. The program is conducted in English.

Please feel free to visit the website of the Summer School on Development Policy: http://www.developmentpolicy.uni-bonn.de  www.developmentpolicy.uni-bonn.de  The website will provide detailed information about the program.

Please do not hesitate to contact my colleagues Ms. Kim Dubenkropp ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) or Ms. Lisa Hennes ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) if you have any questions.

Best regards

Johanna Below da Cunha

The “Dream NEW” Scholarship

Our broad-based initiative is dedicated to the creation of scholarship programmes for students without an elite background. We aim to set an example to encourage others to start similar programmes and to convince partners to create more placements. Over the last few years, 24 scholarship programmes with a value of 155,000 € have been created. It’s critical to make each and every programme a success, because it’s the only way to realise our goal of 1 million euros in awarded scholarship funds by 2017. We can only reach this goal together as well.

READ MORE

Internetowe Rewolucje

Szanowni Państwo,

Niniejszym listem chcę przedstawić program Internetowych Rewolucji i zainteresować Państwa dołączeniem do grona współpracujących z nami uczelni.

Czym są Internetowe Rewolucje?
Na nowoczesnym rynku pracy teoretyczna wiedza to nie wszystko, coraz ważniejsze są praktyczne umiejętności. Już teraz 90% zawodów - niezależnie od branży - wymaga kompetencji cyfrowych. także w dziedzinach, które na pierwszy rzut oka nie kojarzą się z internetem Według szacunków, za 4 lata w Europie zabraknie blisko 900 tyś. pracowników wyposażonych w kompetencje cyfrowe, niezbędne do rozwoju gospodarki. Właśnie dlatego powstał program Internetowe Rewolucje, wspierający uczelnie w rozwoju cyfrowych umiejętności studentów.

Centralnym elementem programu Internetowe Rewolucje jest dostępna online platforma edukacyjna Każdy student, który chce rozwinąć swoje umiejętności internetowe, może bezpłatnie skorzystać ze zgromadzonych na platformie materiałów edu¬kacyjnych. Kurs składa się z 89 lekcji podzielonych na 23 tematy. Każde z prezentowanych zagadnień omówione jest w kilku filmach wprowadzających i rozwijających dane zagadnienie. Łącznie to prawie 8 godzin materiałów wideo, w których wiedzą dzielą się zarówno eksperci, jak i przedstawiciele firm z sukcesem rozwijający swój biznes dzięki pozyskanym umiejętnościom.

Studentów zapraszamy do nauki pod adresem: g.co/lnternetoweRewolucjeDlaStudenta