Prof dr hab. Bronisław Siemieniecki - egzamin poprawkowy

Prof. dr hab. Bronisław Siemieniecki informuje, iż w dniu 22.02.2018 r. o godz. 9.00 w sali 20 (bibliologia - Gagarina 13a) odbędzie się egzamin poprawkowy z: Wprowadzenia do pedagogiki kognitywistycznej, Pedagogiki kognitywistycznej oraz z Nowoczesnych technologii nauczania i uczenia się.

Warsztaty z umiejętności mediacyjnych dla studentów

Mediatorzy z ośrodka mediacyjnego Fundacji Pracownia Dialogu od 2009 roku organizują obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji w Toruniu.

W 2017 roku po raz kolejny zapraszamy studentów i studentki na bezpłatne warsztaty z umiejętności mediacyjnych organizowane we współpracy z trzema wydziałami UMK: Wydziałem Prawa i Administracji, Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Wydziałem Nauk Pedagogicznych.

Celem zajęć będzie praktyczne zapoznanie uczestników z mediacją - efektywną metodą rozwiązywania konfliktów, możliwościami jej wykorzystania w różnych obszarach życia społecznego oraz charakterystyką pracy zawodowego mediatora.

Zajęcia poprowadzą trenerzy mediacji, mediatorzy-praktycy prowadzący mediacje w sprawach karnych, cywilnych, gospodarczych i rodzinnych. Gwarantuje to wysoką jakość prowadzonych zajęć i ich praktyczny charakter.

Opiekunowie pierwszych roczników

Opiekunami 1 roku I-go stopnia w roku akad. 2017/18 na poszczególnych kierunkach są:

na pedagogice ogólnej - dr Magdalena Cuprjak,

na pedagogice specjalnej - dr Agnieszka Hamerlińska,

na pracy socjalnej - dr Katarzyna Wasilewska-Ostrowska,

na pedagogice medialnej - dr Kamila Majewska.

Informacja o możliwości praktyk w szkole podstawowej nr 10 w Toruniu

Informuję, iż w związku z nawiązaną współpracą ze Szkołą Podstawową nr 10 w Toruniu istnieje możliwość uczestniczenia studentów WNP UMK w zajęciach praktycznych na terenie szkoły prowadzonych przez pedagoga szkolnego oraz przeprowadzenie zajęć o charakterze psychedukacyjnym pod okiem doświadczonego specjalisty.
 
Osoby zainteresowane proszę o kontakt z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stypendium dla mgr. Mateusza Szafrańskiego

Mgr Mateusz Szafrański otrzymał stypendium Santander Universidades w roku akademickim 2016/2017.
O tym sukcesie poinformował, wraz z gratulacjami, Prorektor ds. Studenckich i Polityki Kadrowej - prof. dr hab. Andrzej Sokala.

Spektakle w ramach działań "Spotkania z profilaktyką"


W dniach 7-8 czerwca 2017 roku studenci Pedagogiki o specjalności Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna WNP UMK w Toruniu, spotkali się z najmłodszymi z Przedszkola Miejskiego nr 17 im. Fryderyka Chopina w Toruniu i Szkoły Podstawowej nr 11 w Toruniu, w ramach działań "Spotkania z profilaktyką".
Zaprezentowane spektakle profilaktyczne stały się okazją do nauki poprzez zabawę.
Spektakle zostały zrealizowane w ramach przedmiotu, którego koordynatorem była dr Monika Kamper- Kubańska przy współpracy dr Elżbiety Wieczór.

Uczestnicy i Uczestniczki ścieżki SPECJALISTA USŁUG SPOŁECZNYCH projektu Uni-Komp-As odwiedzili Warszawę

WARSZAWA ZA NAMI:)

W dniach od 31 maja do 3 czerwca 2017 roku Uczestnicy i Uczestniczki ścieżki SPECJALISTA USŁUG SPOŁECZNYCH projektu Uni-Komp-As odwiedzili Warszawę.

Celem wizyty studyjnej było poznanie ciekawych i inspirujących rozwiązań w zakresie edukacji, kultury i pomocy społecznej. Na naszej mapie znalazły się: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej im. Komisji Edukacji Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Klub Integracyjny, Stowarzyszenie Gwara Warszawska, Centrum „Dzwoni”, Warsztat Terapii Zajęciowej „Wiara i Nadzieja”, Klubokawiarnia „Życie jest fajne” oraz Infobarka. Tematami przewodnimi wizyty studyjnej były: edukacja kulturalna; integracja i aktywizacja społeczno-zawodowa; biznes, animacja i sztuka. Dziękuję wszystkim przedstawicielom wizytowanych Instytucji, którzy zechcieli nas przyjąć i podzielić się swoimi doświadczeniami.

Dziękuję także Uczestniczkom i Uczestnikom wizyty studyjnej za zaangażowanie i poświęcony czas. Myślę, że te cztery dni utwierdziły Państwa w przekonaniu, że „ŻYCIE JEST FAJNE”.

Katarzyna Kuziak