Zaproszenie na warsztaty metodologiczne

             Katedra Metodologii Badań Pedagogicznych i Katedra Teorii Wychowania

zaprasza
studentów studiów II-go stopnia oraz doktorantów
do udziału w warsztatach analizy dyskursu prowadzonych przez
dr Magdalenę Nowicką-Franczak z Instytutu Socjologii,
Uniwersytet Łódzki
 
pt. Spór o gimnazja w perspektywie postfoucaultowskiej analizy dyskursu
 
 
Spotkanie odbędzie się 16 maja o godz. 14.30-16.30 w sali 395, Wydział Nauk Pedagogicznych, ul. Lwowska 1.
Udział w warsztatach zostanie potwierdzony certyfikatem. Limit miejsc: 20.
 
Zgłoszenia prosimy przesyłać w terminie do 12 maja:
 
 dr Magdalena Cuprjak – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 dr Joanna Cukras-Stelągowska ­– Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     
         
Szczegółowych informacji udziela również:
mgr Ewelina Wesołek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

VI Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych - potrzebni wolontariusze!

W związku z organizacją w dniu 13 maja 2017 VI Toruńskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych organizowanej przez Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu we współpracy z lokalnymi fundacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych, potrzebni są wolontariusze.
Pomoc potrzebna jest zarówno przed jak i w trakcie imprezy.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Panem Sewerynem Smorgą z MOSiR w Toruniu,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
telefon kontaktowy na stronie: www.mosir.torun.pl/kontakt.html

Koordynator ds. współpracy SPNJO z Wydziałem Nauk Pedagogicznych

W sprawach związanych z lektoratami i kursami języków obcych proszę kontaktować się z koordynatorem ds. współpracy SPNJO z Wydziałem Nauk Pedagogicznych:

mgr Dorotą Foltańską-Borowiecką

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
ul.Gagarina 11 87-100 Toruń
Tel +48 56 611 4208

Dyżury w SPNJO pok. nr 4
wtorki 11:00 -11:45
środy 14:30 - 15:15

Szkolenie uzupełniające z Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach

Szkolenie skierowane jest do studentów, którzy w ramach studiów zaliczyli przedmiot: podejście skoncentrowane na rozwiązaniach/ terapia skoncentrowana na rozwiązaniach w wymiarze 30 H. Szkolenie trwa 40 godzin a otrzymacie dyplom ukończenia kursu 70 godzinnego czyli otrzymacie potwierdzenie ukończenia kursu TSR I stopnia.
Czas trwania szkolenia to dwa weekendy: 8-9.04 i 29-30.04.2017 r. Cena dla studentów i absolwentów WNP 650 zl ( normalna cena kursu 1300). Płatność można rozłożyć na raty.
Dodatkowych informacji udziela oraz zapisy na szkolenie przyjmuje studenta III roku pracy socjalnej - Marta Polichnowska

kontakt: tel:669521559 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Relacja z konferencji „Wszyscy pracujemy na sukces dziecka”

W dniu 23 lutego 2017 r. odbyła się Konferencja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów organizowana przez Zespół Szkół Nr 6 w Toruniu i Katedrę Studiów nad Niepełnosprawnością i Tanatopedagogiki WNP – UMK pt. „Wszyscy pracujemy na sukces dziecka” - „Dziecko ze spektrum autyzmu na lekcjach i zajęciach specjalistycznych na podstawie dobrych praktyk Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 19”.

Zaproszenie na Konferencję przyjęli m.in. Poseł na Sejm RP Pani Iwona Michałek, Kujawsko–Pomorski Wicekurator Oświaty Pani Maria Mazurkiewicz , przedstawiciele Kuratorium Oświaty, dyrektor TODMiDN Pani Joanna Waczyńska, dyrektor Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej Pani Joanna Duszyńska i dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych.

Podziękowania

W smutnych dniach odejścia mojej Żony Prof. Mai Chomczyńskiej-Rubachy otrzymałem wyrazy współczucia, troski i solidarności w przeżywaniu tego okresu od wielu osób. Chciałbym za to podziękować JM Rektorowi UMK, Dziekanowi Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK, Dyrekcji Instytutu Socjologii UMK, koleżankom i kolegom, studentkom i studentom, doktorantom i doktorantkom z mojego wydziału, szczególnie z Katedry Pedagogiki Szkolnej, a także z Wydziału Humanistycznego UMK.

Krzysztof Rubacha

Cykl zajęć tanecznych w ramach przedmiotu "Projekt"


Studentki trzeciego roku Pedagogiki specjalnej: Małgorzata Rudewicz, Marta Pyrcioch, Klaudia Wos, Beata Rogalska, Natalia Ślufińska i Monika Prussakowska ,w ramach przedmiotu ,,Projekt" prowadzonego przez dr Annę Kławsiuć-Zduńczyk, zrealizowały cykl zajęć tanecznych, których celem było podniesienie samooceny podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu.


Niezwykła darowizna dla Centrum Praw Kobiet

Centrum Praw Kobiet otrzymało niezwykłą darowiznę. Była ona wyrazem woli zmarłej 6 lutego br. prof. dr hab. Marioli Chomczyńskiej-Rubachy, czołowej teoretyczki gender studies w edukacji, autorki wielu tekstów dotyczących praw kobiet i równego statusu kobiet i mężczyzn.

CZYTAJ WIĘCEJ

Rejestracja na przedmioty ogólnouniwersyteckie

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że w semestrze letnim kontynuujemy rozdzielenie rejestracji na przedmioty ogólnouniwersyteckie na 2 grupy:

- 0000-OG-2016/17 (przedmioty w języku polskim) z limitem możliwych wyborów przedmiotów - 4

- 0000-OG-OBCE-2016/17 (przedmioty w języku obcym) bez limity wyboru liczby przedmiotów

Rejestracja wystartuje w dniu 13 lutego 2017 o godzinie 13

Pozdrawiam

Mariusz Czerniak
Uczelniane Centrum Informatyczne

Projekt pt. "Agresji mówimy "nie" - żyjmy w zgodzie ze sobą i innymi"Studentki pedagogiki specjalnej: Barbara Jakóbowska, Dominika Litwińska, Alicja Pawlikowska, Karolina Kowalska, Kinga Litwińska, Magdalena Majek, Natalia Neuman realizowały projekt pt. Agresji mówimy "nie" - żyjmy w zgodzie ze sobą i innymi, którego celem było wykształcenie umiejętności rozwiązywania konfliktów oraz radzenia sobie z sytuacją agresji i przemocy w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu.