Fot. Andrzej Romański, Biuro Promocji i Informacji UMK

Leć kolędo w świat - II Przegląd Małych Form Artystycznych o tematyce bożonarodzeniowej z udziałem dzieci. To Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Katedry Edukacji Dziecka Wydziału Nauk Pedagogicznych i Sekcji edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej studenckiego koła naukowego, którego opiekunami są dr Elżbieta Wieczór i dr Patrycja Brudzińska.Jest również efektem szerokiej współpracy z placówkami.

Po ubiegłorocznym sukcesie i ogromnym zainteresowaniu przedszkoli, w tym roku  także zaprosiliśmy dzieci do wspólnego kolędowania. Gościliśmy ok 100 dzieci wraz z nauczycielami i opiekunami z 16 toruńskich przedszkoli. Dzieci przepięknie i profesjonalnie zaprezentowały kolędy, pastorałki i wiersze. Spotkanie było świetną okazją do integrowania dzieci i dorosłych w środowisku Uczelni oraz pielęgnowania tradycji bożonarodzeniowych.

Gratulujemy kolejnego sukcesu i dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie! Ogromne podziękowanie dla studentów wczesnej edukacji!