Razem możemy więcej! W trosce o osoby w kryzysie choroby

1 grudnia 2017 r. o godz. 12.00 w sali wystawowej odbędzie się wernisaż przygotowany przez Stowarzyszenie Hospicjum Światło oraz Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Wystawa prezentuje zdjęcia, których autorami są członkowie oraz wolontariusze Stowarzyszenia Hospicjum Światło. Fotografie powstały na przestrzeni minionego roku. Pokazują szereg działań organizowanych bądź koordynowanych przez Stowarzyszenie. Wydarzenia te prezentowane są w 12 opowieściach zawierających po 3 fotografie.

Od 2011 roku w paletę toruńskich organizacji pozarządowych na stałe wpisało się Stowarzyszenie Hospicjum Światło. Organizacja ta powstała z inicjatywy grupy pracowników i przyjaciół Zespołu Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II Hospicjum „Światło”, tj. osób, które na co dzień opiekując się chorymi u kresu życia, najlepiej potrafią rozpoznać ich problemy i potrzeby.

Podstawowym zamysłem założycieli Stowarzyszenia było wielokierunkowe wsparcie toruńskiego Hospicjum „Światło”, głównie poprzez wykorzystanie narzędzi, jakie daje funkcjonowanie w ramach III sektora.
Dziś, obok chorych u kresu życia, odbiorcami działań Stowarzyszenia Hospicjum Światło są  chorzy onkologicznie, chorzy przewlekle, seniorzy oraz niepełnosprawni.

Dzięki dofinansowaniom ze środków samorządu lokalnego i centralnego oraz wsparciu przedsiębiorców i osób prywatnych Stowarzyszenie Hospicjum Światło może podejmować szereg działań mających na celu podniesienie jakości życia chorych i ich bliskich.

Ta wyjątkowa ekspozycja – do obejrzenia, której już dziś zapraszamy - została przygotowana, by podziękować wszystkim tym, którzy na co dzień, często zupełnie bezinteresownie, pomagają realizować te cele.
W tle wystawy jest również Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzonego 3 grudnia oraz Międzynarodowy Dzień Wolontariatu obchodzonego 5 grudnia.

Wystawa objęta została honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Dziekana Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Ekspozycję można oglądać do 5 stycznia 2018 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.