X lat Wydziału Nauk Pedagogicznych

We wrześniu mija X lat od utworzenia naszego Wydziału. Warto przypomnieć zatem, że w 1976 roku niewielka kadrowo Katedra Pedagogiki została przekształcona w Instytut Pedagogiki i Psychologii wchodzący w skład Wydziału Humanistycznego.

W latach dziewięćdziesiątych nowych impulsów rozwojowych dostarczył Instytutowi jego ówczesny dyrektor prof. dr hab. Roman Schulz.

Od 1996 roku funkcję dyrektora pełnił prof. dr. hab. Aleksander Nalaskowski, który w 2007 roku, wraz profesorami z ówczesnej Rady Instytutu, doprowadził do utworzenia samodzielnego Wydziału Nauk Pedagogicznych.

Wydział został powołany uchwałą Senatu UMK z dnia 28 listopada 2006 roku.

Pierwszy, wybrany jednogłośnie, skład zespołu dziekańskiego stanowili profesorowie Aleksander Nalaskowski jako dziekan oraz Beata Przyborowska, Piotr Petrykowski, Krzysztof Rubacha jako prodziekani.

Nadchodzący rok akademicki będzie więc naszym rokiem jubileuszowym.